Tıkla Ara
Whatsapp

Koronovirüs ve Home Office Çalışma

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Koronovirüs ve Home Office Çalışma
Koronovirüs ev ile ofis arasındaki farkı ortadan kaldırdı.
Korono Virüsünün yayılma hızını azaltmak ve işlerin de aksamasını önlemek isteyen bir çok şirket, ajans hatta bazı kamu kuruluşları evden çalışma modeline geçiş yaptı.
 
Çin'den tüm dünyaya yayılan ve sayısız cana mal olan koronavirüs, iş dünyasını hazırlıksız yakaladı.
Ülkemizde koronavirüse karşı birçok önlem alınmakta.Şimdiye kadar alınan kararların arasında tüm spor dallarında müsabakalar ertelenirken kahvehane, berber, kuaför gibi insanların yakın temas içerisinde bulunduğu iş yerleri de tedbiri elden bırakmamak için geçici süreyle kapatıldı.
Daha büyük şirketler de kendi önlemlerini alma yoluna girmeye başladı. Bu çerçevede bazı çalışanlarına işe gelmeme yönünde uyarı yapan kurumlar, aynı zamanda işlerin de aksamaması için de ekstra çaba göstermekte. 

Koronovirüs büyük küçük iş dalı demeden tüm sektörleri fazlasıyla olumsuz etkiledi.

Koronovirüs büyük küçük iş dalı demeden tüm sektörleri fazlasıyla olumsuz etkiledi.
Koronovirüsün  yayılımı hızlı ve hissettirmeden gerçekleşmekte olduğunda iş dünyasını gerçek anlamda olumsuz etkiledi ve hazırlıksız yakaladı. Kurumların işlerini uzaktan nasıl yürüteceğine dair birçok tedirginliği oluşmakta. 
 
Çalışanlarının işini yapıp yapmadığını nerden bileceği gibi bilgi düzeyinin düşük olduğuda aşikar. İş bu nedenle gerçek manada Türkiyede ki iş yerleri hazırlıksız yakalandı.
 
İş dünyası için  Home Office çalışma sisteminin yaklaşık 10 ila 15 yıl sonra gerşekleşmesi öngörülürken beklenmeyen bu durum karşısında  koronovirüs bu durumu öne çekerek tüm öngörüleri yıkmış durumda.
Bu duruma hazırlık olmadı için çalışanlarının evden işleri yürütmesini sağlayacak çözümler aranmakta.
 
Çalışan için sen Bu durum Avantajlı olmuşa benziyor.
Home Office çalışma yöntemi büyük şehirlerde çalışanlar için tüm trafik sıkıntısını ortadan kaldırmakla birlikte kişinin sabaha yoğun trafikle başlamanın stresini tüm gün kendisine ve etrafındakilere yansıtmasıda ortadan kaldırdı. Bu durumlar kendisini ve etrafındakilerin performansını olumsuz etkilemekteydi bu durumda ortadan kalkmış durumda ve bu açıdan bakıldığında Home Office çalışmak son derece avantajlı olduğu söylenebilir.
Ankara Web Tasarım İletişim
Ankara Web Tasarım
DizaynOfisi 2006 yılından beri müşterilerine interaktif çözümler sunan, yaratıcı bir butik dijital ajanstır.
İletişim
0542 457 78 50
info@dizaynofisi.com
Copyright © DizaynOfisi