Tıkla Ara
Whatsapp

Sosyal Medya Yönetiminin Faydaları

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Sosyal Medya Yönetiminin Faydaları
Sosyal Medya Yönetimi'ne Başlarken; Kitlenizle sosyal medya üzerinden iletişim kurmak her zamankinden daha önemlidir. Müşteriler Twitter, Facebook, Instagram, Linkedin ve daha birçok sosyal medya ile etkileşime giriyor ve hızlı tepkiler ve profesyonel çıktılar bekliyorlar. Sosyal medya yönetimi aslında burada devreye giriyor.
Sosyal Medya Yönetim Araçları
 
Sosyal medya yönetimi nedir ?
Sadece parmağınızı sosyal medya da pazarlama sularına batırıyorsanız, kendin yap araçları başlamak için harika bir yoldur. Bu platformlar, çoğu sosyal medya yöneticisi için tasarlanmış basit, kapsamlı arayüzlerle kendi kampanyalarınızı yönetmenize yardımcı olabilir.
Ancak, sosyal medyada gerçekten bir fark yaratmak istiyorsanız, daha büyük bir tekneye ihtiyacınız olacak.
 
Sosyal Medya Yönetim Hizmetleri
Sosyal medya yönetimi araçları, şirketinizin içeriğinizin miktarını artırmasına yardımcı olabilirken, içeriğinizin kalitesini artırmak hedef kitlenizin ilgisini çekmek için de aynı derecede önemlidir.
 
Neyse ki, sosyal medya yönetim hizmetleri , sosyal medyanın varlığını doğru bir şekilde yönetmek için bilgi ve kaynaklarla donatılmıştır. Hedeflenen ilanlar, sponsorlu reklamlar ve yaygın bilginin çok ötesinde çok çeşitli sosyal medya taktikleri sayesinde, bu hizmetler sosyal medya oyununuzu bir üst seviyeye taşıyabilir.
 

Sosyal Medya ile İşletmenize Nasıl Yarar Sağlayabilirsiniz?

Sosyal medya yönetim araçları ve hizmetleri pazarlamayı kolaylaştıracak ve sonuçta kârları arttıracak şekilde tasarlanmıştır. Sosyal medya yönetim araçları ve hizmetleri, pazarlama çabalarınızı canlandıracak ve şirketinizi hedef kitlenizin önüne çıkaracak bir dizi fayda sunarmaktadır.

 

Sosyal medya yönetimi size yardımcı olabilir.

Zaman kazanın -  gün boyunca yoğun saatlerde göndermeyi hatırlamakla yükümlü olmak yerine önceden gönderileri planlayarak.

Otoriteyi artırın -  çok çeşitli platformlarda günde birkaç kez yayınlayarak.

Takipçileriniz anlayın -  sizi kimin takip ettiğini, nereden geldiklerini ve işinizden ne istediklerini açıklayan ayrıntılı analizler sağlayarak.

Müşteri desteğini iyileştirin - müşterilerin  sosyal medya üzerinden şirketiniz hakkında bilgi alması için basit bir yol oluşturarak ve yanıt vermenizi basitleştirerek.

Markanızın itibarını kontrol altına alın - yorumları ve geri bildirimleri daha yakından izlemenizi ve mümkün olduğunca çabuk yanıt vermenizi sağlayarak.

 Her sosyal medya kampanyası için yeni platformlarda yaratıcı işbirliğini teşvik ederek yenilikçiliği açık olun.

Açıkçası, sosyal medya yönetiminin faydaları var. Ancak, nasıl çalıştığını anlamak, yalnızca kendi işiniz için bu araçlardan veya hizmetlerden birini satın almanız gerekip gerekmediğine karar vermede ilk adımdır. 

Peki, bir sonraki adım nedir? Maliyet.

 

Sosyal Medya Yönetiminin Maliyeti Ne Kadardır?

Sosyal medya yönetim araçları ve hizmetleri maliyetlerde değişiklik gösterir, bu yüzden karar vermeden önce size özel bir teklif almak çok önemlidir . Hepsinden önemlisi, işletmenizin belirli bir ölçeği ve ihtiyaçları için

 

Sosyal Medya Yönetim Araçlarının Maliyeti

Çoğu sosyal medya yönetim aracı iki önemli faktörden sorumludur: yönetmeyi planladığınız hesap sayısı ve önceden planlamayı planladığınız yayın sayısı .

 

Sosyal Medya Hesapları

Sosyal medya yönetim araçlarının güzelliği, Facebook, Instagram, Twitter ve hatta LinkedIn için gönderileri tek bir platformdan programlayabilmenizdir. Ancak, kaç tane hesabı yönetmek istediğinize bağlı olarak fiyat artabilir.

Çok çeşitli platformlarda popüler olsanız da veya yönetmek istediğiniz yalnızca altı farklı Twitter hesabınız varsa, hizmetinize ekstra hesaplar eklemenin maliyetini tam olarak bildiğinizden emin olun, çünkü size güzel bir fiyata mal olabilir .

 

Sosyal Medya Gönderileri

Sosyal medya yönetim araçlarının temel amacı, yayınları önceden planlamaktır; böylece, bu yoğun saatlere ulaşmak için gününüze mükemmel şekilde zaman ayırmanıza gerek kalmaz. Ancak, “kalite üzerinden miktar” yaklaşımını almaya çalışıyorsanız, biraz fazladan ödeme yapmanız gerekebilir.

Yalnızca bir hesabınız olsa bile, bazı sosyal medya yönetim araçları önceden planlayabileceğiniz yayın sayısını sınırlar. Zamanlamak istediğiniz post sayısı ne kadar yüksekse, fiyat o kadar yüksek olur; bu nedenle, aracınızı seçerken bunu dikkate aldığınızdan emin olun.

 

Sosyal Medya Yönetim Hizmetlerinin Maliyeti

Bir sosyal medya kampanyasının potansiyelini gerçekten görmek istiyorsan, sosyal medya yönetim hizmetleri en iyi yoldur.

Sosyal medya yönetim araçlarının aksine, bu hizmetler sosyal medyadaki genel stratejinizi geliştirmek için pazarlama stratejisinden ücretli reklamcılığa kadar her şeyi sunar. Bu nedenle, sosyal medya yönetim hizmetleri, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli faktörlere bağlı olarak, büyük ölçüde maliyet olarak değişiklik gösterir.

Firmanızın büyüklüğü ve ürün çeşitliliği,

Ne sıklıkla göndermeyi planlıyorsunuz,

İstediğiniz hizmet türü,

İçeriği hangi platformlarda paylaşmak istiyorsunuz?

İhtiyacınız olan analitik düzeyi...

Olsun ya da olmasın sosyal medya aracılığıyla Firmanızı bir adım daha öne çıkarabilirsiniz ve bizde bunun farkında olmanız için bu yazıyı oluşturmak istedik.

Sosyal medya yönetim hizmetleri söz konusu olduğunda, değişen maliyetler karar vermeden önce özelleştirilmiş bir fiyat teklifi almayı zorunlu kılar. 

Mesele şu ki, işiniz için sosyal medya beslemelerini kendinizle mücadele etmeye çalışmak ya da bu hayati hizmete bir uzmana güvenmek daha mı akıllı? Doğru yapıldığında, sosyal medya yönetimi müşterilerinizle etkileşim biçiminizi değiştirebilir.

Bu, diğer tüm ticari görevlerinize kolayca sığdırabileceğiniz bir şey değildir, bu yüzden kendiniz yapmaya çalışmadan önce dikkatlice düşünün.

Şirketinizin sosyal medyadaki varlığını önemli ölçüde iyileştirmekle ilgileniyorsanız...

 

Bugün Sosyal Medya Yönetimi için Teklif Alın

Sosyal medya pazarlama stratejinizi geliştirmek, bugün iş dünyasında başarılı olmak için zorunludur. Ve burada gösterdiğimiz gibi, sosyal medya yönetimi mücadeleye girmenin en etkili yoludur.

Ancak doğru çözümü seçmek biraz korkutucu olabilir. Ancak, seçenekleriniz hakkında ciddi bir anlayış ve özelleştirilebilir bir teklifle, sosyal medya stratejinizi nasıl çözeceğinize karar verebileceksiniz.

Hedef kitlenize ilgi gösterin ve sosyal medya yönetimi ile kazancınızı artırın.

 

FİYAT ve BİLGİ ALMAK İÇİN iLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Ankara Web Tasarım İletişim
Ankara Web Tasarım
DizaynOfisi 2006 yılından beri müşterilerine interaktif çözümler sunan, yaratıcı bir butik dijital ajanstır.
İletişim
0542 457 78 50
info@dizaynofisi.com
Copyright © DizaynOfisi